finanse

ePodloga.pl / Artykuły

Remont podłogi – inwestycja na przyszłość

10-08-2009, opracowanie: ePodloga.pl

 

Z roku na rok, nawet w dobie widocznego kryzysu, nieruchomości zawsze były i będą bardzo lukratywną inwestycją. Potwierdzają to rosnące każdego sezonu słupki sprzedaży. Wniosek jest prosty, nasze domy to bardzo dobre miejsce dla naszych pieniędzy. Nie można myśleć o nich jak o porcelanowych skarbonkach, w które jedynie wkładamy pieniądze, ale jak o bardzo dobrze oprocentowanych bankach, w których wszelkie wkłady finansowe podnoszą jego wartość. Istnieje wiele różnych sposobów podniesienia wartości naszego mieszkania. Jedne z nich są bardziej widoczne inne mniej. Które mogą okazać się najlepsze?

Najlepsze inwestycje z logicznego punktu widzenia to takie, które podnoszą standard naszego mieszkania. Lokal staje się zarazem bardziej atrakcyjny w przypadku ewentualnej sprzedaży. Nowe ekskluzywne meble znacznie droższe od starych prezentują się znacznie lepiej, jednak nie można uznać ich za stały element wyposażenia mieszkania. Najlepszymi inwestycjami są wszelkiego rodzaju remonty. Wymiana okien na nowe, przemalowywanie ścian i… remont podłogi. Kamień, marmur albo gustowne płytki ceramiczne w łazience czy egzotyczne gatunki drewna w salonie to jeden z najlepszych wkładów finansowych.

Obecnie wciąż w wielu mieszkaniach spotkać można podłogi winylowe lub linoleum. Pomimo wielu niewątpliwych zalet nie należy ukrywać wyszły one z mody na rzecz głównie drewnianych i ceramicznych posadzek.

Podłoga, która odstała kilkadziesiąt lat niezależnie od trwałości zmieni wygląd i nie będzie już tak estetyczna. Stąd potencjalny nabywca może odliczyć do ceny ew. koszty remontu, co znacząco może wpłynąć na atrakcyjność ceny końcowej. Decydując się na zakup domu lub mieszkania, które w dzisiejszych czasach osiągają bardzo wysokie ceny, inwestor nie chce ponosić dodatkowych kosztów. Remont nie tylko naraża kupca na dodatkowe wydatki, ale również znacznie wydłuża czas do przeprowadzki. Stagnacja na rynku nieruchomości spowodowała ogrom lokali na sprzedaż, jeśli chcemy dobrze sprzedać mieszkanie musimy zadbać o to, żeby wyróżniało się ono na tle pozostałych ofert.

 

 

Obecne technologie produkcyjne są na tak wysokim poziomie, że stając przed wyborem podłogi producenci dołożyli wszelkich starań abyśmy mogli wybierać w bardzo odpornych i trwałych produktach. Dzisiejsze posadzki to w porównaniu z tymi z lat 70tych czy 80tych to kompletnie inne podłogi. Idąca do przodu technika i postęp wymusił na tej branży szukania nowych, lepszych i trwalszych rozwiązań. Kupując dziś deski, czy parkiety nie rzadko dostajemy od producenta dożywotnie gwarancje, a w „najgorszym” wypadku ok. 40 lat. Dlatego też po remoncie nawet za kilka lat nasza podłoga będzie wyglądać jak nowa. Stąd też jej wartość utrzymywać się będzie na bardzo wysokim poziomie.

Pomijając aspekty finansowe i inwestycyjne chyba nikogo przekonywać nie trzeba o tym jak bardzo lubimy zmiany. Pachnąca jeszcze nowością, estetyczna i gustowna nowa podłoga w naszym domu to zwiększenie naszego komfortu estetycznego. Dzisiejsze możliwości i szeroka paleta ofert pozwalają na bardzo duży i swobodny wybór pokrycia podłogowego. Każdy może zostać dekoratorem wnętrz i dobrać idealnie podłogę pod kolor mebli, ścian i przede wszystkim pod nasz gust. Kiedyś optymizm zmiany podłogi hamowała niechęć przed montażem. Kojarzył się z wyłączeniem części mieszkania na pewien czas, godzinami ciężkiej pracy, lub zatrudnieniem fachowca, a to z kolei z dodatkowymi wydatkami. Dziś montaż większości rodzajów posadzek jest na tyle prosty, że z pewnością zrobimy to sami i to bez specjalistycznego sprzętu i narzędzi. Satysfakcja z dobrze położonej podłogi jest bezcenna.

Podsumowując, remont naszej podłogi to oprócz wkładu finansowego, który nam się z pewnością zwróci w przypadku sprzedaży mieszkania, również inwestycja w nasz własny komfort psychiczny i estetyczny. Nic, tylko remontować.

Tagi: remont,podloga,podlogi,inwestycja,analiza,rynek,finanse,pieniadze

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.