ogolnie

ePodloga.pl / Artykuły

Podłoga bambusowa w wersji olejowanej.

05-09-2011, opracowanie: ePodloga.pl

 

 

Deski bambusowe na stałe zagościły już w naszych domach. Chcąc poszerzyć ofertę dostępnych produktów firmy prześcigają się w coraz nowszych rozwiązaniach. Jednym z nich jest bambus pokryty olejem utwardzanym promieniami UV. W procesie tym deska bambusowa nabiera właściwości, jak w przypadku zabezpieczenia jej lakierem.

 

Na początku przygody z podłogami bambusowymi dostępne były jedynie te pokryte olejem naturalnym. Ich niezaprzeczalną zaletą była duża estetyka i ekologiczność, niestety deski pokryte olejem naturalnym są bardziej chłonne niż te zabezpieczone lakierami. Olej sam w sobie stanowi barierę dla cieczy, niestety otwarte pory drewna mają te właściwości, że wylane napoje (zwłaszcza te silnie barwiące – kawa, soki), które nie zostaną uprzątnięte na czas, mogą spowodować powstanie trudnej do usunięcia plamy. Jeśli chcemy mieć podłogę olejowaną, bez zamartwiania się o przypadkowe plamy, powinniśmy poważnie zastanowić się nad wyborem podłogi olejowanej i utwardzonej promieniami UV.

 

Zalety

 

Podczas procesu utwardzania promieniami UV, zamykane są pory drewna i deska nabiera takich samych właściwości jak ta zabezpieczona lakierem. W bardzo dużym stopniu zwiększa to komfort użytkowania podłogi, gdyż nie musimy martwić się o powstałe przez naszą nieuwagę trudne do usunięcia plamy, jednocześnie deska zachowuje w dalszym ciągu swój naturalny wygląd. W kontakcie z taką podłogą, można wyczuć jej naturalnie delikatną chropowatość, która sprawia, że podłoga jest mniej śliska, a jednocześnie tak dobrze zabezpieczona jak deska lakierowana. Wykonana w ten sposób podłoga najczęściej pokrywana jest dwoma warstwami oleju.

 

Pielęgnacja

 

Podłogi zabezpieczone olejem utwardzanym promieniami UV, są równie łatwe w pielęgnacji jak pokryte zwykłym olejem. Najczęściej stosowanym środkiem jest – mydło do podłóg olejowanych, które posiada dodatkowo właściwości zabezpieczające podłogę po umyciu.

 

Rodzaje

 

Zarówno w przypadku bambusa olejowanego i utwardzanego promieniami UV, jak i jego zwykłego odpowiednika, mamy do wyboru dwa rodzaje podłogi – naturalną lub karmelizowaną. Zastosowanie nowej metody zabezpieczenia, w żaden negatywny sposób nie wpływa na możliwość układania deski na ogrzewaniu podłogowym. Deski można układać jako podłogę pływającą lub kleić do podłoża. W pierwszym bardziej ekologicznym przypadku pamiętajmy o użyciu naturalnego podkładu, w drugim natomiast, o zastosowaniu dobrego wysokoelastycznego kleju poliuretanowego.

 

Podsumowanie

 

Najnowsza oferta podłóg zabezpieczonych olejem utwardzanym promieniami UV, pokazuje, iż mamy możliwość wyboru podłogi bardzo naturalnej i ekologicznej a zarazem pozbawionej jej drobnych wad.

 

Polecamy również:

 

- Podłogi bambusowe - fakty i mity.

 

- Podłoga bambusowa - pytania i odpowiedzi.

 

Tagi:

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.